ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА БІБЛІОТЕКА МИРГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 
Блог
Головна » 2018 » Травень » 8 » …Народ мій є! В його волячих жилах Козацька кров пульсує і гуде!
13:33
…Народ мій є! В його волячих жилах Козацька кров пульсує і гуде!
 
Ці слова відомого українського поета Василя Симоненка ніби стали символом фестивалю «Козацької слави», що проходив 5-го травня у селі Попівка. У програмі заходу - виступи найкращих колективів Миргородщини, показ військово-патріотичної гри українського козацтва «Сокіл» (Джура), козацькі забави та улюблена страва козаків «козацький куліш».
 А я хочу розповісти про проведені майстер-класи, що були організовані завідувачкою Попівської сільської бібліотеки. Від самого ранку у селі Попівка було гамірно, весело, велелюдно. А гості фестивалю і місцева дітвора з великим захопленням та задоволенням приймали участь у майстер-класах від користувачів бібліотеки, тут можна було навчитися вишивати хрестиком, виготовляти ляльки, ліпити галушки.  Майстер-клас з вишивки провела жителька села Попівки Любов Антонівна Гнатик, поруч була організована і виставка робіт Попівської майстрині.
 
 
 
 
 
 
Незвичайно цікавий майстер-клас провела користувачка сільської бібліотеки, жителька міста Миргород Ольга Геннадіївна Шалаєва. Вона розповідала про виготовлення  ляльок для лялькових театрів, познайомила присутніх з цікавою колекцією виготовлених власноруч ляльок. Присутні доторкнулися до секрету майстрині та власними руками виготовляли ляльки.
 
 
 
 
 
А давня традиція миргородців, смакувати галушками, надихнула завідувачку бібліотекою Любов Демидко на проведення майстер-класу з приготування родинної, а зараз можна сказати і всенародної козацької страви . Гості фестивалю мали змогу навчитися вимішувати тісто, просівати борошно, ліпити галушки, а бажаючих було багато,  то майстер-клас повторено декілька раз для всіх бажаючих. А ліпили галушки і дорослі і малеча, зацікавила бібліотекар присутніх ще і різними рецептами приготування галушок.
 
 
 
 
 А ще під час проведення майстер-класу  вона переповіла зміст  цікавої легенди: «Жили давно - давно пані Пшениця і пан Кисляк. Тоді ще не було прізвищ, і давали людям прізвиська, відповідно до того, чим вони займалися. Пані Пшениця мала млина, де переробляла зерно на борошно, а пан Кисляк володів стадом корів і робив молокопродукти. Від їхнього великого кохання народився хлопчик Степан. Прізвища у нього поки не було, бо не знали ще, чим дитина буде займатися. Він ріс, грався тим, що було в хаті у батьків. Через те, що було багато борошна і кисляку, Степан брав те все, і змішував та ліпив фігурки різні. Висушував їх на сонечку і бавився. Найбільше любив робити кульки. Але тоді слова «кулька» не було – будь-який круглий предмет називали «галька». І ось, одного разу, наробивши цих гальок, Степан ухопив їх у свої маленькі долоньки та хотів вийти з хати, аби викласти на сонечко. По дорозі побачив, що кипить на печі в казані якась юшка. Подивився на ті бульбашки гарні, ручки розвів, і всі ці гальки посипалися в юшку. Хлопчик почав репетувати, прибігла мати й почала діставати їх із киплячої води. Та вони тим часом зварилися, і пішов приємний аромат. Їх скуштували всі разом родиною, і мати скала: «Степане, ти винайшов нову страву!». За її словами, «галька» зварена у «юшці» і трансформувалося на слово «ГАЛУШКА
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Допомогу у проведенні цього майстер-класу надав відомий в нашому районі козак Іван Володимирович Колодько: він не тільки заготував борошно для проведення заходу, а й допоміг у придбанні хусточок та фартухів для учасників.
 
 
Як відомо, людина нерозривно пов’язана з минулим свого народу, його історією, і сьогодні на нашому фестивалі була перегорнута  одна із сторінок нашого славного минулого. Звичaйно, в пaм’ять про гордих тa волелюбних, cильних тa cміливих нaших прaдідів тa зa тих, хто і зaрaз, як і нaші прaщури, віддaє cвоє життя зa cвою вільну і незaлежну крaїну. Сьогодні козак -  не той, хто одягнений у вишиванку й  шаровари. Козак - це передовсім воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу. ШЛЯХЕТНІСТЬ, МУДРІСТЬ, ВІДВАГА – три основні прикмети козака: шляхетного не підкупиш, мудрого не обдуриш, мужнього не залякаєш! Тому виставка дитячих малюнків «Козацькому роду – нема переводу» ,була присвячена саме образу нашого українського козака, якого так старанно малювали учні 1-го класу: Анастасія Кириченко, Ангеліна Максюта, Катя Сухомлин, Станіслав Гришко (класний керівник – Катерина Шевела), четвертокласники Вікторія Мельніченко, Іринка Кравченко, Каріна Чупайда та користувачка бібліотеки , учениця 8-го класу Катя Шпак.
 
 
 
Навчав мудрості та відваги на своєму майстер-класі з укладання парашута, учасник АТО 2014-2017 рр., офіцер, капітан, військовослужбовець 95 механізованої аеромобільної штурмової бригади Назар Леонідович Штилик.
 
 
Caме тaкі зaходи cприяють нaціонaльно-пaтріотичному виховaнню дітей тa молоді нa ідеaлaх козaцької мужноcті, героїзму тa звитяги. 
 
 
 
На закінчення  святкових майстер-класів бібліотекар подякувала всім, хто приймав у них участь та побажала мирного неба, мудрості, звитяги:
 Хай вам щастить завжди й у всьому,
 Не піддавайте серце злому.
 Хай Бог нам усім допомагає
 І рідний край оберігає !
 
Любов Демидко, завідувачка Попівською сільською бібліотекою – філіалом.
Переглядів: 423 | Додав: bibliomirg | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz