Миргородська центральна районна бібліотека 
Семінари
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
Вітаю Вас, Гість · RSS 19.09.2020, 14:39

Гідно відзначити Рік Т.Шевченка в Україні

 
 
 
                                  
            9 квітня працівники публічних бібліотек зібралися у читальній залі районної бібліотеки для участь у семінарі-тренінгу, який був присвячений темі «Участь публічних бібліотек у відзначенні року Т.Шевченка в Україні». Напередодні заняття його учасники мали можливість ознайомилися з представленими на відкритому перегляді літератури «З бібліотечного портфоліо» методично-бібліографічними матеріалами, досвідом колег по популяризації творчості поета та  матеріалами з фахової періодики по темі заняття.
            Відкрила навчання  в.о. начальника відділу культури і архіву Миргородської районної державної адміністрації Яремко І.Ф. Вона підвела підсумки районного огляду роботи бібліотек, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Шевченка та відзначила кращих: завідуючих Гаркушинською сільською бібліотекою Сухар М.Т., Комишнянською селищною бібліотекою Четверову В.І. та  В.Сорочинською сільською бібліотекою Дерев’янко В.В.; бібліотекарів сільських бібліотек: Дібрівської – Кузнєцову В.М., Савинцівської - Тищицьку В.К., Слобідської - Дорогопулько Н.О.
 
 
 
            Директор Миргородської централізованої бібліотечної системи Бер’якіна Н.О. присвятила свій виступ висвітленню роботи бібліотек по відзначенню 200-річчя Кобзаря у районних засобах масової інформації. Вона відзначила  активну співпрацю з районною газетою «Прапор перемоги» бібліотекарів сільських бібліотек:  Єрківської –
Роменської Л.Б., Дібрівської - Кузнєцової В.М., Слобідської - Дорогополько Н.О. та інших. Крім того, Ніна Олександрівна детально ознайомила працівників публічних бібліотек з новими нормативно-правовими документами, які стосуються бібліотечної діяльності.
            Провідний методист центральної районної бібліотеки Оврах В.Б. проаналізувала роботу бібліотек по відзначенню ювілею поета та надала методичні поради, які стануть  у нагоді в ході відзначення Року Т.Шевченка в Україні. Бібліотекарям було рекомендовано для запровадження досвід Слобідської сільської бібліотеки по популяризації «Кобзаря» Т.Шевченка.
 
Особлива увага була акцентована на важливості та доцільності використання у роботі бібліотек нових краєзнавчих видань: Л.Розсохи «Перекази про Тараса Шевченка на Миргородщині» і «Миргородські історичні етюди», Г.Бабич «Шевченко в серцях миргородців».
            Цього року бібліотечні працівники району взяли активну участь у всіх конкурсах, присвячених ювілею Кобзаря, які проходили за  ініціативи обласних методичних центрів. Про це говорила у своєму виступі заступник директора централізованої бібліотечної системи Зінченко В.І. Вона відзначила найбільш активних учасників конкурсів,  бібліотекарів: Шахворостівської бібліотеки – Шовкопляс Н.І., Полив’янської –
Янчик Л.Д., завідуючу Зубівської сільської бібліотеки Квашу О.О. та інших.
            На семінарі-практикумі була застосована активна форма навчання «мозковий штурм». Спільними зусиллями бібліотекарів були визначено, від чого залежить ефективність масового заходу.
 
            У невимушеній обстановці за склянкою чаю розгорталася творча дискусія, присвячена напрямкам та формам популяризації шевченкіани. Кожен з бібліотекарів мав можливість поділитися власним досвідом. Та найбільше враження справив на присутніх виступ завідуючої В.Сорочинської сільської бібліотеки Дерев’янко В.В. Вона розповіла про проведене для родин членів клубу «Сім’я»  засідання за круглим столом «Геніальність  та особиста трагедія Шевченка». Всі учасники семінару-тренінгу були одностайними в тому, що цей  досвід варто взяти на озброєння всім бібліотекам району.
 
            Наприкінці заняття працівники бібліотек висловили думку, що отримані в ході  навчання знання стануть у їм нагоді у  відзначенні Року Тараса Шевченка в Україні.
 
Валентина Оврах, провідний методист центральної районної бібліотеки

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Зігріти всіх теплом своїх сердець

 

 

 

 

 

        

 

У рамках виконання програми Президента України «Україна для людей», соціальних ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту незахищених верств населення  в бібліотеках району проводиться цілеспрямована робота щодо їх реалізації.  
           Тому невипадково черговий захід по підвищенню кваліфікації працівників публічних бібліотек району, а саме семінар - практикум, був присвячений темі «Шляхи та методи удосконалення бібліотечного обслуговування соціально незахищених категорій населення».
         Відкрила його начальник відділу культури і архіву Миргородської райдержадміністрації Халдай Н.В.


Вона відзначила позитивні тенденції у роботі бібліотек у поточному році. Зокрема, в ході патріотичної акції «Війна відгриміла, та пам’ять жива», присвяченої 70-річчю визволення Миргородщини від німецько-фашистських загарбників, працівники бібліотек не лише зібрали спогади учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни,  а й зігріли їх своєю увагою і теплом своїх сердець. Наталія Василівна зазначила, що найголовнішим у роботі з ветеранами війни, так і всіх соціально незахищених категорій населення, є те, що вона не повинна обмежуватись проведенням разових заходів та акцій, а має бути спрямована на щоденну роботу з названими групами людей.

 

         За традицією директор централізованої бібліотечної системи Бер’якіна Н.О.  розповіла бібліотечним працівникам району про  нові  закони та нормативно-правові документи у бібліотечній справі.

 

 

         З новими формами роботи з користувачами-дітьми, зокрема, з обмеженими фізичними можливостями, ознайомила присутніх на заході заступник директора по роботі з дітьми Зінченко В.І.

 

 

         «І помічник, і лікар, і психолог» - такою була тема методичних порад, які надала працівникам бібліотек провідний методист ЦРБ Оврах В.Б. Головною думкою її виступу було те, що бібліотекарям слід  добре усвідомити, що сам факт залучення до світу книги соціально незахищених груп населення набуває для них виняткового значення, а на бібліотекаря, який працює з такими користувачами, лягає висока моральна і психологічна відповідальність.

 

 

         Цікавий реферат про обслуговуванню ветеранів війни та праці під готувала завідуюча Кибинською сільською бібліотекою Глушко Н.І. А завідуюча Комишнянською селищною бібліотекою Четверова В.І. присвятила його співпраці бібліотеки  з клубом за інтересами «Веселка», який діє при відділенні територіального центру селища.

 

         Бібліотечні працівники взяли участь в анкетному опитуванні, яке допоможе краще проаналізувати методичну роботу ЦРБ у поточному році та намітити шляхи її поліпшення у наступному.
         На жаль, поки що є поруч з нами і самотні, й обездолені. Проте всі учасники заходу прийшли до єдиної думки, що бібліотека – це саме та гавань, куди, прагнучи позбавитися самотності, може завітати кожен бажаючий, щоб отримати тут  допомогу у вирішенні своїх проблем та  зустріти своїх однодумців.
 
                       

                        Валентина Оврах , провідний методист центральної районної бібліотеки        

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Йти в ногу з часом

 
 

 

  Творча лабораторія – практикум бібліотек Миргородського району

 
 
            Нестримний плин часу спонукає працівників центральної районної бібліотеки, як методичного центру всіх публічних бібліотек району, до постійного пошуку  нових форм і методів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників. Цього разу вирішальну роль у їх визначенні зіграло анкетне опитування, яке було проведене в кінці минулого року серед працівників публічних бібліотек району. Результати його показали, що чимало працівників сільських та селищних бібліотек мають бажання побувати у своїх колег з інших публічних бібліотек, щоб побачити, у яких умовах і як  їм працюється.
            Саме це спонукало нас до підготовки виїзного заняття по підвищенню кваліфікації. Невипадково була визначена і база його проведення – Великосорочинська сільська бібліотека, адже вона входить до десятку кращих публічних бібліотек району. А  форма навчання була обрана нетрадиційна – творча лабораторія – практикум. Актуальною була також її тема «Роль публічних бібліотек у формуванні нового покоління незалежної  держави».
            У  день проведення заходу надзвичайно гамірно було у центральній районній бібліотеці, до якої зі всіх куточків нашого району зїхалися працівники сільських та селищних бібліотек, щоб всім разом комфортабельним автобусом районного будинку культури дістатися до бази проведення заняття.
            У ошатному, нещодавно відремонтованому за сучасними технологіями Великосорочинському сільському будинку культури, дві кімнати якого займає і сільська бібліотека, нас гостинно зустріли сільський голова Донченко Ю.М. та завідуюча сільською бібліотекою Деревянко В.В.  Вони запросили всіх учасників заходу до світлої просторої зали, у якій і проходило навчання.
            До всіх присутніх звернувся з вітальним словом сільський голова Донченко Ю.М.. Він зробив короткий екскурс в історію с. Великі Сорочинці та розповів про його славне сьогодення. У кожному його слові відчувалася щира любов до рідного села і бажання зробити його комфортним для проживання сорочинчан  і привабливим для гостей та інвесторів. Крім того,  очільник місцевої влади з гордістю розповів про здобутки сільської культури та шляхи вирішення її проблем. Приємно було усвідомлювати, що сільський голова добре розуміє важливість і значення сільської бібліотеки для розвитку громади Великих Сорочинців.
 
 
            І це відчувається у роботі сільської бібліотеки. Вона є однією з сільських бібліотек району, яким пощастило працювати у сучасному, відремонтованому, освітленому, а, головне, добре опалюваному приміщенні. Завдяки місцевій владі сільська бібліотека забезпечена різноманітними періодичними виданнями. А ще постійно зміцнюється її технічне оснащення. Віднедавна бібліотека має компютер та цифровий фотоапарат. Це дозволить їй розширити свої можливості та послуги, стати більш привабливою для своїх користувачів і всієї громади села.
            У заході взяла участь головний спеціаліст відділу культури і архіву Яремко І.Ф., яка привітала бібліотечних працівників з наступаючим святом - Всеукраїнським днем бібліотек, побажала всіляких гараздів та відзначила грамотами Миргородської районної державної адміністрації найбільш активних учасників конкурсів: завідуючу Кибинською сільською бібліотекою Глушко Н.І. та бібліотекаря Шахворостівської сільської бібліотеки Шовкопляс Н.І.
  Директор Миргородської централізованої бібліотечної системи Берякіна Н.О. з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек нагородила грамотами відділу культури і архіву Миргородської райдержадміністрації працівників Черкашанської сільської бібліотеки Челембієнко С.А., бібліотекаря Остапівської сільської бібліотеки Окружко В.В., завідуючу Гаркушинською сільською бібліотекою Сухар М.Т., та провідного методиста центральної районної бібліотеки Оврах В.Б.
            Практика роботи показала, що сучасного користувача бібліотеки вже не задовольняє традиційний набір її послуг, і тут багато що залежить від особливостей бібліотекаря, як фахівця, і від його бажання працювати творчо.
            Ґрунтовну і всебічну консультацію працівникам бібліотек, у якій були розкриті роль і завдання публічної бібліотеки у правовому забезпеченні формування і використання дітьми інформаційних ресурсів бібліотеки, у формуванні у дітей поваги до Законів України надала заступник директора ЦБС Зінченко В.І. Цікаві виступи з обміном досвідом роботи з користувачами дитячого віку підготували завідуюча В.Сорочинською сільською бібліотекою Деревянко В.В., провідний бібліотекар Комишнянської селищної бібліотеки Шелевейстро С.М. та бібліотекар Шахворостівської сільської бібліотеки Шовкопляс Н.І.
            Господиня В.Сорочинської сільської бібліотеки Валентина Володимирівна провела  для своїх колег екскурсію по книгозбірні. Бібліотекарі мали, зокрема, можливість детально ознайомитися з оформленою тут виставкою—порадою «Межу закону не переступи».
             Провідний методист Оврах В.Б. проінформувала  учасників заходу про нові методично-бібліографічні матеріали, підготовлені працівниками центральної районної бібліотеки. Чимало з них було передано для використання у роботі сільським та селищних бібліотекарям.
            У ході керованого обговорення учасники заходу мали можливість обговорити наболіле та намітити основні напрямки роботи у 2014 році. Зокрема, бібліотекарі планують розгорнута цікаву і різносторонню роботу по відзначенню визначної дати, 200-річчя від дня народження Т.Шевченка.
            Проведений захід дозволив працівникам публічних бібліотек не лише підвищити свій фаховий рівень, а й дав їм можливість ознайомилися з найбільш визначними місцями Великих Сорочинець. Для них були організовані екскурсії по Спасо - Преображенській церкві та літературно-меморіальному музею М.В.Гоголя.
                                                                                                                          (Великосорочинський літературно - меморіальний музей М.В.Гоголя)

  Нетрадиційна форма виїзного заняття по підвищенню кваліфікації була позитивно сприйнята працівниками публічних бібліотек району, вони висловили побажання практикувати її і надалі. 
 
Валентина Оврах   - провідний методист центральної районної бібліотеки


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ПРОВЕДЕНО   СЕМІНАР ДЛЯ БЕЗРОБІТНИХ ГРОМАДЯН МИРГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ

 

 
 
 
 
День незалежності України - головне державне свято, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України,  яке прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.  Відзначення Дня Прапора та Дня незалежності України відтворює загальнодержавну ідею і духовне оновлення, сприяє подальшому утвердженню патріотизму, надихає на добрі справи задля розбудови нашої України.
20 серпня 2013 року  Миргородською центральною районною бібліотекою спільно з Миргородським міськрайонним центром зайнятості проведено засідання семінару для безробітних громадян Миргородського району.
З вступним словом до присутніх звернувся начальник відділу активної підтримки безробітніх Миргородського центру зайнятості Ю.А.Чухій.
 
Провідними бібліотекарями відділу обслуговування  Миргородської центральної районного бібліотеки Л.А.Ігольніциною та С.Л.Ісаєвою підготовлено і проведено бесіди: «Блакить і золото у прапорі злились», «Ти воскресни,моя Україно, в своїм блиску і словом своїм».
Людмила Абросимівна розповіла про походження , традиції використання державної символіки,сьогодення національного прапора
 
  Світлана Леонідівна провела екскурс в історію становлення державної незалежності України.
 
 Присутні на семінарі отримали корисну інформацію і мають надію, що така зустріч не остання.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ БІБЛІОТЕЧНИХ ЗАКЛАДІВ РАЙОНУ 

10 квітня 2013 року на базі Миргородської центральної районної бібліотеки відбувся районний семінар-тренінг для працівників бібліотечних закладів району на тему «Інноваційний пошук – основа розвитку бібліотек».
З привітальним словом до учасників семінару звернулася начальник відділу культури і туризму Миргородської райдержадміністрації Н.В. Халдай Змістовним та актуальним був виступ директора Миргородської централізованої бібліотечної системи Н.О. Бер’якіної, яка наголосила що пошук та впровадження нових форм та технологій – це необхідна умова розвитку бібліотек
Нові ідеї, спрямовані на модернізації сучасної бібліотеки озвучила заступник директора Миргородської централізованої бібліотечної системи В.І. Зінченко та методист В.Б. Оврах.

 

 

 

На семінарі були присутні 33 бібліотекарі району.
Під час семінару було проведено тестування на тему: «Сучасній бібліотеці – сучасного бібліотекаря», а також проведена адвокація на тему «У бібліотеці відсутні комп’ютери».
Учасники семінару взяли участь в «методичних посиденьках» де обговорювали інноваційний досвід бібліотек нашого району.
Підведення підсумків семінару засвідчило стрімке зростання професійної компетентності бібліотекарів та їхню зацікавленість у подальшій співпраці щодо створення комфортного інформаційного середовища у сучасній бібліотеці.

Н.Бер’якіна - директор Миргородської
централізованої бібліотечної системи

 

 

Copyright MyCorp © 2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz