ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА БІБЛІОТЕКА МИРГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 
Книжні новинки бібліотеки
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Вітаю Вас, Гість · RSS 27.04.2024, 08:52

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

«Квіти біля четвертого» Катерина Міхаліцина

    Це історія про бабусю, яка  живе у Києві, але щодня дуже сумує за рідною домівкою. Її ще у 1986 році змусили залишити своє рідне село Болотнє, те, що біля Чорнобиля.  Там трапилася велика трагедія – вибухнув і спалахнув атомний реактор на  четвертому  енергоблоці електростанції.  Це спричинило отруєння всього навколишнього середовища.  Людям було небезпечно залишатися в тих місцях, тому їх нашвидку евакуювали.  Тож, головна героїня твору , після трагедії покинула рідне село і оселилася в Києві.
    Але, хоч і минуло вже багато часу з тих подій,  бабуся тужить за рідною домівкою. Десь на квітучому Поліссі назавжди покинуто її хату.  Катастрофа відібрала не тільки дім, а й життя близької людини — як іще безліч життів.
  Що є тепер?  Бабуся збирає трави, що пахнуть рідними краями, і радіє онуччиним малюнкам — як і тим, які творила ще одна «чорнобилька» Марія Приймаченко. Онуці прабабуся  й розповідає свою щемку історію.

Книга отримана бібліотекою за Програмою поповнення бібліотечних фондів від  Український інститут книги

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

На полицях бібліотеки нова книжка-подорож у часі! Анатолій Андржеєвський, автор книжк, знайшов спосіб правдиво розказати вам, допитливим нашим читачам, про події що сталися на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року.

Чорнобильський зелений пес на ім’я Аксель, запримітив  Мирослава, який уважно роздивлявся метеликів у квітках і запропонував йому заприятелювати. Оскільки хлопчик   приїхав з батьками до зони відчуження, аби дізнатися більше про чорнобильське лихо і побачити дещо на власні очі, то пес покликав його  здійснити подорож у часі просторами краю. 

І ось бузько Люк відніс приятелів у рік тисяча дев’ятсот вісімдесят шостий.  Дивні істоти, що трапляються на шляху мандрівників, готові розповісти про пережите ними лихо та допомагають побувати  у різних куточках Чорнобиля, Прип’яті та їх околиць, відчути атмосферу того часу та спостерігати за перебігом подій катастрофи. Покруч, прудка тварина що схожа відразу на кота і баранця, перенесла їх на дах   шістнадцятиповерхового будинку у місті Прип’ять,  звідки було видно палаючу споруду атомної електростанції та людей що приборкували полум’я.  Про випромінювання дізналися від  лагідної, із запашним диханням та чарівним голосом,  пантери  Раїли. Розповіді всіх тварин- примар: Меритона, Хумбабара, Бальдадера, Ціліня, Сяо, Єдинорога, лелеки Габріели, черепахи Тан-Кхі, паці Хросі, птаха Янша – це правдиві оповіді про стародавній Чорнобиль, молоде місто Прип’ять, аварію та її наслідки, Першотравень 1986 року, евакуацію, рятувальників, ліквідаторів, про людей та тварин що постраждали від радіаційного випромінювання.

Якщо ви, як і Мирось, допитливі діти і вам цікаві події 35-річної давнини - тоді книжка «Чорнобильський пес Аксель» саме для вас. Запрошуємо по закінченню карантинних обмежень на абонемент для учнів 5-9 класів познайомитися з новою книжкою яку бібліотека отримала від  Український інститут книги  за програмою Поповнення бібліотечних фондів. 

__________________________________________________________________________________

 

Про все на світі.
 

Дорогі наші користувачі!

      Продовжуємо знайомити вас з нашими новинками, що надійшли від Українського інституту книги Український інститут книги  за Програмою поповнення бібліотечних фондів. Цього разу познайомимо вас з пізнавальними книжками. Вони допоможуть вам пізнати себе і навколишній світ, обрати захоплення для душі та краще засвоїти шкільні предмети. Зокрема, біологію та анатомію, географію та інформатику. Здивують і захоплять найдопитливіших науково-популярні видання : «Залюднена планета. Як нас стало сім мільярдів» про демографічну науку; «ІТ-енциклопедія для дітей» про те, як влаштовані комп’ютери і яким чином вони працюють, допомагаючи людям; «Історія брехні. Як ми обманюємо» про те, як і хто творить брехню, як її розпізнати і не піддатися їй; «Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках»; «Таємничий світ рослин» про дивовижне та таємниче у неймовірному світі рослин; «Атлас видатних дослідників» та «Великі та унікальні географічні відкриття» про географію як науку; «Магічна книга анатомії» про внутрішні органи людини, як вони працюють і для чого взагалі існують; «Мозок. Те, про що тобі не розкажуть дорослі» про мозок, мислення, свідомість, пам’ять, уяву та багато іншого; «Ман чжу. Китай для допитливих» - книжка-подорож країною. Тим, кому одночасно до вподоби пригоди і наукові відкриття цікавими будуть книжки Джона Щешки «Франк Ейнштейна і пояс «Евобластер» та «Франк Ейнштейна і біоактивна штуковина». Серед новинок є ціла низка книжок про те, що цікавить підлітків. А саме, про тіло, школу, кохання та інші труднощі підліткового віку. Відповіді на всі запитання у книжках: «13 ключів до розуміння себе, свого оточення та своїх стосунків», «Посібник з виживання для дівчат», «Цілком дівчачі штукенції. Все, що важливо в житті: дружба, любов і хлопці, школа та сім’я, мода та стиль, догляд за тілом», «Школознавство»,«Як витримати дорослих і не з’їхати з глузду», «Як витримати у школі і не з’їхати з глузду», «Як витримати хлопців і не з’їхати з глузду», «Як стати кимось», «Обережно: хлопці!», «Психологія для дівчат», «Читати заборонено! (Майже) таємний посібник», «100 та 1 запитання й відповідь «про це». Усе, про що підлітки соромляться говорити з дорослими». Як з користю та радістю провести вільний час дівчатам підкаже книжка «Дівчаче дозвілля на всі 100%». А для тих, хто мріє навчитися грати в шахи - «Шахова абетка». Всі ці книжкові цікавинки чекають вас на абонементі для учнів 5 – 9 класів. Запрошуємо вас до бібліотеки після закінчення карантинних обмежень. #УІК #програма_поповнення_бібліотечних_фондів #Книжечкачекаєдрузів

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

До Міжнародного дня бобра

    Щороку 7 квітня в світі (починаючи з 2009 року) відзначають Міжнародний день бобра .
  Варто зауважити,  що днів бобра два! Перший саме 7 квітня, а другий 18 жовтня.  Бобер - це настільки чудовий звір, що двох свят для нього і не шкода.

  Бобри люблять перекривати струмки в мілководних долинах, затоплені райони стають заболоченими. Без бобрів водно-болотні угіддя будуть виснажені, вода не буде залишатися на суші так довго, мул не буде фільтруватися з струмків. Це означає, що буде більше ерозії, забруднення, повеней і засух. Створення водно-болотних угідь обходиться в великі кошти, а бобри можуть це робити безкоштовно.
   Цікаво, що, починаючи з третього року життя, бобри знаходять пару на все життя і їх дитинчат називають кошенятами. Вони залишаються з батьками на два роки, а на другий рік стають няньками для тих, хто народився.
                Кілька цікавих фактів про бобрів.
 - Звичайний корм для бобрів - це яблука, листя латаття, зелена кора і молоді гілки дерев.
 - Бобри з народження знають, як споруджувати греблі і де будувати житло. Це називається генетичною пам'яттю.
 - Закриваючи вушні і ноздрьові клапани, а також рот, бобер може перебувати під водою від 10 до 15 хвилин, при цьому долаючи відстань до 700 метрів.
 - Середня тривалість життя бобра - 14 років.
 -  Житло бобрів завжди знаходиться вище рівня води, а ось вхід завжди під водою.

  Тож, зважаючи на такий день,  хочемо познайомити наших читачів із  книгою Ольги Купріян «БОБРОГО РАНКУ!», яку ми отримали за Програмою поповнення бібліотечних фондів від Український інститут книги

  Недалеко від річки Здвиж мешкають тато, мама й Мартуся Бобренки. Одного ранку радісна новина про майбутнє поповнення в родині змушує їх задуматися про нове житло. Бобренкам доводиться шукати просторіший дім. Мартусине життя більше не буде таким, як раніше: вона вже «доросла» й має опановувати свої почуття, шукати спільну мову з новими знайомими, звикати до правил і навчання в ліцеї... Черепаха Пелагея, тітонька Сова, Марена Дніпровська, рак Іраклій, рибки-сестрички Іринка й Даринка та всі-всі-всі допоможуть їй! Повість Ольги Купріян «Боброго ранку!» розповідає про побут, звичаї та пригоди родини Бобренків і їхніх сусідів, ненав’язливо збагачує читача важливими знаннями про червонокнижних і звичайних мешканців Здвижу, а також нагадує, як важливо кожному з нас піклуватися про свій рідний дім.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

7 квітня – Всесвітній день здоров’я

  Щорічно 7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров’я. Це одна з важливих соціальних дат, значення якої переоцінити неможливо. Головна мета свята – звернути увагу суспільства на важливість здорового способу життя та вчасної профілактики захворювань.
   До  уваги наших читачів маленька підбірка  нових книг так чи інакше пов’язаних із здоровям, які бібліотека отримала за програмою поповнення бібліотечних фондів від  Український інститут книги

 «АТЛАС СПОРТУ ДЛЯ ДІТЕЙ» На сторінках цієї книжки ви довідаєтеся про історію народження 14 видів спорту, познайомитеся з правилами гри у них і дізнаєтеся про видатних гравців усіх часів. Книжка призначена для дітей і дорослих, для спортсменів і вболівальників, для спраглих до знань і до спортивних видань, для тих, хто піклується про своє здоров’я.
Як навчити дитину правилам безпеки у будинку та на вулиці? Як допомогти засвоїти правила без нудних моралей? Чи можливо розповісти маленькому непосиді про небезпеку, не налякавши його, а навчивши цю небезпеку запобігати? Всі ці непрості завдання допоможе вирішити книга «БЕЗПЕКА  ДЛЯ ЗАЙЧЕНЯТ, ДІВЧАТОК І ХЛОПЧЕНЯТ»  Ненав'язливе навчання - надійна страховка здоров'я і життя малюка!

«ЯК ПРАЦЮЄ ТВОЄ ТІЛО» Проста і доступна розповідь про будову тіла людини, призначення скелета, м'язів і внутрішніх органів. Безліч цікавих фактів допоможуть зрозуміти, як функціонує ця складна і гармонійна система і що потрібно для того, щоб організм був здоровим
«КРАЇНА ЗАМАЗУРІЯ»  Книжка, що допоможе  дитині навчитися добру, позбавитися зайвих страхів, шкідливих звичок, розвинути чуйність і доброзичливість. На звороті обкладинок є посилання на поради психолога.
Мити чи не мити... руки? Чи такі вже й небезпечні бактерії, які живуть довкола нас?  Команда фахівців-мікробіологів об’єдналася з видавничим колективом, щоб створити неймовірну книжку «ПРИГОДИ ТИМКА У СВІТІ БАКТЕРІЙ». Тут усе серйозно, усе правильно з погляду науки! Але водночас дуже легко, зрозуміло й доступно.  Найменші читачі віком 5+ зможуть розпочати з цією книжкою захопливу подорож у світ природознавства і дізнаються про те, що потрібно робити, щоб бути здоровим.

Будьте здорові і дбайте про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких кожен день, адже це запорука щасливого життя.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Вітаємо НАЙМОЛОДШИХ наших читачів.

До вашої уваги нові книги, які отримала бібліотека за Програмою поповнення бібліотечних фондів від  Український інститут книги

 

Якщо ви полюбляєте веселі, чудернацькі віршики то вам неодмінно потрібно познайомитися з книгами «Дивний лис і дивний ліс» Галини Кирпи, «Лімерики» та «Найкращий подарунок. Чудернацькі вірші» Сашка Дерманського і «Дітям» Ігора Калинця. Веселий настрій і приємне читання вам забезпечене.

Цікаві малюнки, дотепні історії – це все книги Джулії Дональдс, сучасної англійської письменниці однієї з найпопулярніших авторів книг для дітей в світі. Їй належить безліч цікавих історій для самих маленьких, проілюстрованих німецьким художником Акселем Шеффлером. До вашої уваги такі книги: «Груффало», «Груффалятко», «Де моя мама?», «Зог і летюча допомога»

Найзворушливіші історії про добро, про дружбу, про сімейні цінності можна прочитати в книгах Єви Сольської «Кошеня і сонечко» та «Їжачок і кленовий листочок» і в книзі Геннадія Меламеда «Найкращий татусь».

Для тих, хто полюбляє гарні казкові історії про тварин буде цікаво познайомитися з такими виданнями – Галина Манів «Киці-мандрівниці», Наталія Стукман «Малюк Коргі», Наталія Герасименко «Маня та інші», Тетяна Горицвіт «Червона панда на ім’я Феєрверк», Тетяна Винник «Добрик і його пригоди», Андрій Кокотюха Жабеня, ставок і море», Катерина Міхліцина «Хто росте у лісі», Ютта Лангрйтер «Так добре бути разом», Марюс Марцинкявфчюс «Озеро загадок», «Рексик», Юйя Вікландер «Мама Му».

Про хлопчачі і дівчачі пригоди, їхні захопливі історії можна прочитати в книгах Дмитра Кузьменка «Купи слона або маленькі пригоди великої Софійки», Анни Третяк «Про трьох відважних лицарів», Марлуз фон Лон «Моя бабуся – супергерой». І не обов’язково вирушати на пошуки пригод світ за очі, адже уява може перетворити на захопливу пригоду навіть звичні події.

А чи знаєте ви, що у книжок з бібліотеки є свої таємниці? Так, так. Вночі вони розповідають про пригоди, які трапилися з ними, коли їх брали додому читачі. Всі ці таємниці ви розкриєте познайомившись з книгою Кароліни Рабей «Історія однієї книжки».

Ще одну історію про бібліотеку і книги ви можете прочитати у книзі Галини Ткачук «Моя найтихіша книжка»

Про незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про мову від Зірки Мензатюк «Чарівні слова».

Для тих, хто полюбляє фантастичні, неймовірні історії стануть у пригоді книги Галини Малик «Піратський маршрут», Ольги Купріян «Мамонт»

А для наймолодших наших читачів стане у пригоді книга Наталії Чуб «Розумниця такса і десять веселих пальчиків» Потоваришуймо з маленькою розумницею таксою — і нумо разом зростати, розумнішати, розвиватися й пізнавати неймовірно цікавий світ!

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz