ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА БІБЛІОТЕКА МИРГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 
Дитячо-юнацька бібліотека Миргородської міської ради
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Вітаю Вас, Гість · RSS 27.04.2024, 00:37

Таємниця козацької шаблі

 
 
 
            Юний друже! Якщо ти полюбляєш читати книжки з таємницями, пригодами та ще й привидами – тобі необхідно прочитати книгу Таємниця козацької шаблі / ілюстр. І.Ключковської. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2006.- 159 с.: ілюстр., яку написала письменниця Зірка Мензатюк.
            Без сумніву, ти любиш своє рідне село, місто, нашу прекрасну Україну. Дещо з історії ти вже знаєш. А коли ще прочитаєш третю з книжок-«лауреатів» - пригодницьку повість Зірки Захарівни Мензатюк, то дізнаєшся чимало цікавого про козацькі часи в Україні, відвідаєш фортеці, замки, історичні заповідники. Серед них: Берестечко, де 1651 року під проводом Б. Хмельницького відбулася одна з найтрагічніших у нашій історії битв – битва козаків з поляками; Дубно; Тараканівський форт; Олеський замок – резиденцію колишніх польських королів; Кам’янець-Подільську та Хотинську фортеці; Козацькі могили неподалік Берестечка. І дістанешся ти до цих історичних місць не пішки, а разом з героями повісті – дружною родиною Руснаків – татом, мамою, їхньою донечкою Наталочкою та легковим автомобілем на ім’я Машка. Та легковичок не новий, не вельми гарний, уже підстаркуватий. Зате трішки чарівний.
            А ще в повісті є національно свідомий, дуже патріотично налаштований привид. От з нього все і почалося. Бо саме він попередив про те, що має статися злочин: коштовну українську реліквію, старовинну козацьку шаблю мають за великі гроші продати за кордон.
            Руснаки разом з Машкою вирушають на пошуки реліквії. Аби тільки знати, де її шукати? І допоки вони їздитимуть Україною, то ти, дорогий читачу, добре ознайомишся ще й з географією нашої країни.
            Нелегко було маленькій і довірливій героїні повісті в пошуках шаблі. Та Наталочка – мужня дівчинка, справжня патріотка. Разом зі своїми новими друзями – пластунами зі Львова Северином та Василем - їй таки вдається розгадати таємницю козацької шаблі, щоправда, аж у самому кінці цієї захоплюючої повісті.
            Читаючи повість, ти, юний друже, добре поповниш свої знання з народного фольклору. Бо на сторінках книжки авторка вмістила багато народних приказок.
            А ще в цьому виданні багато своєрідних, дотепних та вигаданих ілюстрацій, які намалювала художниця Івета Ключковська і які допоможуть тобі краще уявити такі небезпечні, часом смішні пригоди Наталочки Руснак.
            Жива мова, витончений гумор, напружений, динамічний сюжет не дозволять відірватися від читання «Таємниці козацької шаблі аж доки не буде перегорнена остання сторінка книжки.
 
     Катерина Яневич,  бібліотекар І категорії районної бібліотеки
                                                         для дітей

СВІТ КНИЖКОВИЙ: ДИВОВИЖНИЙ І КАЗКОВИЙ

 

 

В рамках проекту «Бібліотеки Миргородщини презентують…» влаштовано виставку малюнків юних книголюбів Миргородщини «Світ книжковий: дивовижний і казковий».  Субота Катерина, Яценко Анжела, Карпова Ілона, Йощенко Сніжана, Бушуєв Михайло, Леонтьєва Жанна, Павлик Богдана (с. Зуївці); Мовчан Вероніка  (с. Петрівці); Роменський О. та  Геращенко Олександра (с. Єрки); Олексієнко Іван (с. Дібрівка); Корехов Артем та Додусенко Юлія (с. Шахворостівка); Тищицька Анастасія (с. Савинці); Назаренко Альона, Зінченко Віка, Ярмоленко Андрій, Чудан Дарина та Анастасія (с. Кибинці); Гасенко Аліна(смт. Ромодан); Щербак Валерія (с. Велика Обухівка); Маткіна Ірина та Чайка Вікторія (с.  Полив’яне); Косинська Альона (смт. Комишня); Воскобійник Валерія (с. Попівка); Рубайло Алевтина (с. Великі Сорочинці); Сухиня Катерина (с. Зубівка)  намалювали барвисті малюнки  до своїх  улюблених народних  казок та популярних книг Всеволода Нестайка, ГригораТютюнника,  Олександра Копиленка, Катерини Лебедєвої, Яна Гурича, Яреми Гояна, Шарля Перро, Фелікса Зальтена, Братів Грімм, Ганса Християна Андерсена та ін. Виставка влаштована у вестибюлі центральної районної бібліотеки. Приходьте переглянути. Не пожалкуєте.     
 
                
          Валентина Зінченко, заступник директора Миргородської ЦБС

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Названо найкращих читачів Полтавщини.

 
 
 
 
            26 березня найкращі читачі Миргородщини, переможці ІІ (районного) етапу конкурсу «Найкращий читач України - 2014», Корпан Олег  та Захарченко Марина побували на «ярмарку розумників» Полтавщини  - ІІІ (обласному) етапі конкурсу,  організованому  спеціалістами обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного.
 
 Наші діти разом з такими ж «найкращими читачами» майже з усіх районів Полтавської області та міст Полтава, Кременчук, Комсомольськ, Лубни, Миргород  у чесному змаганні боролися за найголовніший приз – поїздку до Львова на літературно - пригодницький фестиваль «Книгоманія»
            Шлях до перемоги був не з легких. На учасників чекали: конкурс читацьких щоденників, тестування в три етапи, презентація улюбленої книги. Та всі діти продемонстрували знання літератури, свою ерудицію, вміння чудово розповідати про книгу. А журі визначило трьох кращих серед учнів шостих, сьомих і восьмих класів. Саме серед семикласників переможцем став читач Гаркушинської сільської бібліотеки Корпан Олег. Після виступу в фіналі з розповіддю про книгу О. Іваненко «Тарасові шляхи» всі присутні в залі йому аплодували. А Олег отримав диплом переможця І ступеня­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ та путівку в місто Львів на щорічний літературно-пригодницький фестиваль «Книгоманія».
 
 
 
 
            Позаду хвилювання. Попереду - приємні очікування подорожі вулицями  старого  Львова, зустрічі з сучасними українськими письменниками, що пишуть для дітей, з відомими зірками сучасної естради на незабутніх дискотеках. А ще - море нових вражень, друзів, подарунків, спілкування.  І це все чекає на Олега в середині травня.
            Хочеться звернутися до всіх дітей Миргородщини – будьте активними, не ігноруйте літературні конкурси.  Більше читайте книжок, спілкуйтеся про прочитане з однолітками   і вірте в те, що мрії збуваються. Кожен, хто любить читати,  в  майбутньому може носити високе звання «Найкращий читач року».
Ми ще раз щиро вітаємо з перемогою нашого конкурсанта, його батьків та бібліотекаря Гаркушинської сільської бібліотеки, адже кожен з них вніс свою частинку в загальну перемогу.
Окрему подяку хочеться висловити виконуючому обов’язки голови Миргородської райдержадміністрації Миколі Григоренку та виконуючій обов’язки начальника відділу культури і архіву Інні Яремко  за розуміння, небайдужість та підтримку при підготовці і проведенні ІІ (районного) та ІІІ (обласного) етапу конкурсу «Найкращий читач України- 2014». Шановні дорослі, підтримуймо і надалі наших дітей. За ними - майбутнє.
 
          Валентина Зінченко – заступник директора Миргородської
          централізованої  бібліотечної системи.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Названо кращих читачів Миргородщини

 
 
 
         Цьогорічний березень – особливий місяць у житті української культури, шанувальників книги та читання. Особливим він є і в житті бібліотек району.  В цьому місяці  у всіх бібліотечних закладах відбулися заходи до  святкування  200-річчя від  дня  народження видатного українського письменника Тараса Григоровича Шевченка. Попереду - Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
         А 21 березня  в районній бібліотеці для дітей відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України 2014 року». Це своєрідне вшанування книги – мудрого порадника, друга, який, не вміючи говорити, розповідає про незвичайні пригоди, подорожі, чудеса. Та головне - це знайомство з «найкращими читачами» 2014 року з   14   сільських та шкільних бібліотек Миргородщини.
         Протягом трьох годин  22 учасники,  Захарченко Марина із Дібрівки , Павлик Богдана із Зуївців, Марченко Владислав та Назаренко Альона з Кибинець, Щемур Ельвіра, Рева Владислав та Колодний Тарас із Петрівець, Гасенко Аліна з Ромодана, Тищицька Анастасія, Лавренко Ігор та  Олексієнко Дарина з Савинець, Пузій Карина та Качан Світлана  із Хомутця, Головянко Єлизавета з Шахворостівки, Олексієнко Антоніна та Катькало Катерина з Великої  Обухівки, Радченко Іван та Міщенко Яна з Великих  Сорочинець, Корпан Олег з Гаркушинець, Воскобійник Валерія з Попівки, Сухиня Катерина з Зубівки, Пестич Владислав з Комишні,  доводили, що читати – це круто, що в світі існує безліч цікавих книжок,  які неодмінно треба  прочитати в дитинстві. Серед дитячих уподобань - класика дитячої літератури, книги українських та зарубіжних авторів  різних жанрів. З великим захопленням діти популяризували свої улюблені книжки сучасних авторів:  «Мій друг Юрко Циркуль та інші» В. Бердта, «Русалонька із 7-в, або Прокляття роду Кулаківських» М. Павленко, «Праправнук барона Мюнхаузена» А. Григорука, «Геть з поля, хлопці» К. Тільмана, «Таємниця підземних дзвонів» Я. Гурича, « Тринадцята казка» Д. Сеттерфілд, «Коли ти поруч» С. Талан, «Стежини зраненого серця…» С. Лаврентьєва.
 
         Членам журі  Яремко І. Ф., в. о.  начальника відділу   культури і архіву Миргородської райдержадміністрації, Бер’якіна Н. О., директор Миргородської централізованої бібліотечної системи, Оврах В. Б., методист Миргородської центральної районної бібліотеки, ОмельченкоЛ. І., методист районного методичного кабінету відділу освіти Миргородської райдержадміністрації, Бруцька Л. М., методист районного методичного кабінету відділу освіти Миргородської райдержадміністрації, важко було визначити трьох найкращих конкурсантів. Кожен з учасників конкурсу показав глибокі знання з літератури під час живого спілкування з членами журі, в письмовому опитуванні, у вікторині «Життя і творчість Тараса Шевченка», в творчій грі «Літературний шедевр», старанно вів Щоденник читання (ведення його було обов’язковою умовою конкурсу). А ще членів журі цікавили творчі уподобання конкурсантів. Подарували хвилини насолоди всім присутнім юні поети  Павлик Богдана та Пестич Владислав; юні декламатори Захарченко Марина, Назаренко Альона, Корпан Олег, Колодний Тарас; юні художники Назаренко Альона, Сухиня Катерина, Гасенко Аліна, Тищицька Анастасія. Отож, оцінивши начитаність, вміння цікаво розповідати та робити висновки про прочитане, креативність, артистизм, ерудицію, активність кожного, члени журі назвали  переможців.
Ними стали: учениця 6 класу Дібрівської школи   Захарченко Марина, учень 7 класу Гаркушинської школи Корпан Олег та учень 8 класу Комишнянської школи Пестич Владислав.
 
 Ці діти візьмуть участь у наступному ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України 2014 року», який відбудеться 26 березня у м. Полтава.
         Побажаємо їм удачі на шляху до перемоги!
 
          Валентина Зінченко, заступник директора Миргородської
          централізованої бібліотечної системи

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ІДУ З ДИТИНСТВА ДО ТАРАСА

 
 
 
 
 
Кажуть старі люди, що живе на світі Перо Чарівне. З’являється воно раз на сто літ. Знаходить людину з серцем відкритим, думками чистими. Потрапляє до рук того, хто не знав з малку щастя-долі. Живе в душі того, хто працьовитий та  щирий. Кому  в серце потрапить те перо, той найщасливішим стає.
         Чи то правда, чи ні, але кажуть, що десь років з 200 тому пролітало Перо Чарівне над кручами Дніпровими.
         - Так це ж Моринці. Село пана Енгельгардта. А що то за хатина стара та убога? Солом’яна стріха потемніла, димар почорнів. Біля хати – яблуня з яблуками, а навколо яблуні – квітник. Біля дверей – стара гілляста верба з засохлим верховіттям,  а за вербою – клуня, а за клунею – сад,  а за садом – долина, а в долині тихий струмочок.
         Саме в цій хаті і народився 9 березня маленький Тарас.
 
 
Так розпочалося свято в бібліотеці для вихованців ДНЗ №11 «Теремок», що завітали до нас напередодні дня народження поета. Ще зовсім маленькі, вони чудово знали, хто такий Шевченко, що означають слова «Кобзар», «поет». Разом з маленьким Тарасиком діти мандрували  в пошуках залізних стовпів, їздили на возі з чумаками, вчили аз-буки… 
 
 
 
А на закінчення свята познайомились з картинами великого художника та виставкою малюнків юних художників Миргородщини «Я з трепетом читаю Кобзаря».
 
 
Зоя Єщенко, провідний бібліотекар
 районної бібліотеки для дітей

 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Все починається з дитинства

 

 
 
 
 
         Дитинство – чудова країна. Кожній людині доводиться в ній бувати лише один раз. Згодом стежинка до цієї країни заростає дорослими турботами та проблемами. І даремно шукати цю країну на карті - лише приємні спогади та мрії мають чарівну здатність повернути нас у Дитинство.
 
         Нещодавно ми, спеціалісти районної бібліотеки для дітей,  запропонували одній із своїх давніх  читачок Маргариті Олійник -  Локай зробити спробу повернутись у  Дитинство, яке було тісно пов’язане з нашою бібліотекою, книгою, читанням. У 1993 році її, чотирирічну дівчинку, мама привела до бібліотеки. Маргарита пройшла весь шлях читача  дитячої бібліотеки – від казки до дитячого детектива і до літературної класики. Не байдужою була до поезії. В шість років почала сама писати вірші.  З дитинства мала успіхи в літературній творчості. В 2007 році  в серії «Поети Миргородщини» вийшла збірочка її поезій «Я просто людина» - прекрасний поетичний співрозмовник для наших сучасників. Сьогодні Маргарита – наша колега, бібліотекар міської бібліотеки для дорослих, ведуча бібліотечної рубрики «Літературно-мистецької світлиці» міського телебачення.
 
         Як і двадцять років тому, Маргарита завітала до нашої бібліотеки з мамою Оленою Костянтинівною. Бібліотекарі представили їх гостям нашої бібліотеки (а це були учні  9 – б класу ЗОШ №5, класний керівник Іпатова Ірина Іванівна) як одну із родин, що тривалий час перебуває в дружній сім’ї читачів районної бібліотеки для дітей. Маргариту і Олену Костянтинівну Бог нагородив багатьма талантами, якими вони щедро діляться з усіма. Обоє пишуть вірші. Маргарита надала  змогу учасникам зустрічі помилуватися виставкою своїх фотографій та малюнків. Олена Костянтинівна пише музику на вірші та грає на гітарі. Обидві, мабуть, вдалися в дідуся і батька, Костянтина Федоровича Олійника, який теж пише зворушливі вірші. З теплотою згадали спеціалісти РБД Костянтина Федоровича, який, допоки вистачало фізичних сил, приходив до бібліотеки сам  за улюбленими «Подвигами». Зараз він теж  читає книжки з нашої бібліотеки, але вже ті, що передаємо йому через доньку та внучку. 
 
 
         Цю цікаву зустріч у дружньому колі спеціалісти районної бібліотеки для дітей приурочили Міжнародному року сім’ї і сподіваються, що не згасне родинне вогнище в колі нашої бібліотечної сім’ї. 
 
Валентина Зінченко, заступник директора Миргородської централізованої бібліотечної системи.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Тарасова доля

 

 

 

   

 

 

 Він був – як легенда, як притча,

 

І слава витала над ним,

 

Але ж бо, хоч повен величчя,

 

Для нас він лишився земним.

         День народження і день смерті Тараса Шевченка стоять поряд – 9 і 10 березня. Між цими двома березневими днями – 47 років життя, яке стало славою і гордістю нашого народу, тріумфальним початком і вершинним досягненням нової української літератури.
22 березня у Миргородській районній бібліотеці для дітей бесідою «Тарасова доля» з користувачами 5-8 класів розпочато Шевченківські читання «Кобзарева стежина». Які триватимуть протягом 2014 року – Року Тараса Шевченка в Україні.

 

         У бібліотеці  облаштовано (обладнано)  Шевченківський куточок, який користується популярністю у користувачів.

 

 

 

 

          Повідомлення підготувала Валентина Зінченко, заступник директора ЦБС

 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                 Екскурсія до бібліотеки
«Не кажи - не вмію, а кажи - навчусь». Саме цій народній мудрості слідує малеча ДНЗ №11 «Теремок» комбінованого типу «Школа сприяння здоровю».  Готуючись до школи, вони старанно долають навчальні заняття в своєму дитячому садочку. А 16 січна діти груп «Дзвіночок», «Гвоздичка», «Ялинка» та «Тюльпан» зі своїми вихователями Т. Цуркан, Г. Стеценко, С. Якименко, Л. Маляр завітали до нашої бібліотеки на екскурсію.  Хоча в кожного вдома є книжечки,  навіть полиці з книжками, а в садочку є ціла шафа  з книжками,  діти були в захваті від кількості книжок  та журналів у бібліотеці. Отож, були трішки здивовані, дізнавшись про те,  що таїть у собі саме слово «бібліотека» - будинок, де зберігаються і живуть книги.
 
Разом з провідним бібліотекарем З. Єщенко познайомилися з бібліотекою, допомогли повернути речі літературним героям, активно відповідали  на запитання казкової вікторини та відгадували загадки. А в читальній залі з великим захопленням розглядали малюнки в книжках та журналах.

 

Бібліотекарі побажали дітям якнайшвидше вивчити літери і навчитися читати. Бо людина, яка вміє і любить читати, – щаслива людина, адже  поруч з нею завжди найкращий друг і порадник – книга.  

 

                                       

 


Тяга дітей до книжок, активність у спілкуванні з бібліотекарями наводить на думку, що підростає допитливий майбутній читач.                                       

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Затамуйте, друзі, подих - Миколай сьогодні ходить

 

 
 
 
У ніч на Святого Миколая високо-високо в небі можна почути срібні дзвіночки – то на санчатах їде Святий Миколай. Їдуть санчата поміж зірочками, переїжджають із хмаринки на хмаринку, дзвоники ніжно дзвонять, а старий місяць весело посміхається. Він знає, що в цю ніч всі мусять бути щасливі - і ті, що роблять подарунки, і ті, кому їх роблять. Бо найбільше щастя в житті – це робити добро.
З давніх-давен День Святого Миколая святкували весело. Завчасно готували маленькі даруночки, пекли печиво, запрошували музик, скликали гостей, запалювали свічки, читали молитви і пекли  традиційне печиво - тістечка-медівнички  "миколайчики”, якими обдаровують дорослих і дітей. І, звичайно ж, чекали найголовнішого нічного гостя – Миколу-Чудотворця.
А у нас, в Україні, все відбувається тихо-тихо. У ніч з 18 на 19 грудня в оселі, де живуть діти, нечутно приходить Миколай і так само нечутно кладе переважно під подушки, а іноді у черевички сплячої малечі жадані дарунки. І що характерно — саме ті, які собі намріяли слухняні хлопчики й дівчатка. Звідки Миколай знає, що кому потрібно? Напередодні чарівної ночі належить  написати лист-прохання до Святого, покласти записку на вікно і сподіватися на здійснення мрії: чи то ангел, чи то яка пташка-невидашка той лист забере. І Миколай точно знатиме, чого від нього сподіваються.
А що чекає неслухняних? Ну, таких в Україні геть мало. Якщо й трапляються, то їм дістається різочка, але тоненька і не довга. А якщо мама й тато дуже попросять Миколая, то попри різочку святий все ж покладе бодай цукерку чи невеличкий подарунок.
 
Саме в день Святого Миколая завітали до районної бібліотеки для дітей слухняні дітки – учні 3-б класу ЗОШ №5 (класовод Філатова Л.П.) – і бібліотека наповнилась дитячим гомоном та сміхом. З захопленням розповідали діти про подарунки, що їх отримали вранці від Миколая. Затамувавши подих, слухали розповідь бібліотекаря про життя святого, розповідали вірші про нього. А кращого знавця Святого Миколая визначив кросворд «Миколай», який діти із задоволенням розгадували. 
 
Працівники бібліотеки мали змогу ще раз переконатися, що до них завітали справді чемні  діти – на всі запитання гри-конкурсу  «Хто ж той добрий Миколай?» вони дали правильні відповіді. А ще малята вирішили своїми руками зробити подарунки Миколаю –  старанно вирізали витинанки, які потім помістили на діючу виставку.
 
 
Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz